Strach.

29.02.2020

STRACH. Veliké téma snad každého z nás, je mnoho způsobů vidění našeho strachu prolínajícího se po mnoho našich generací.

STRACH je součástí každého jedince. prostě k nám patří. Je to výstražná kontrolka sloužící k naší ochraně a bezpečnosti - POZOR, ZASTAV SE, PODÍVEJ SE NA MNE, JSEM TADY. Je to POZITIVNÍ emoce, která nás ochraňuje. ALE!!

Je jen na nás z jakého pohledu k němu přistupujeme. 1) Nechci tě vidět - VYTĚSŇUJEME HO, UTÍKÁME ( vzniká začarovaný kruh, neboť on je neustále s námi, stojí a čeká, kdy si ho všimneme a uznáme ho, JSI TU ) 2) Bojuji s ním - NADŘAZUJI SE NAD NĚJ ( zvládnu to sám/a, jsem dostatečně silná/ý - uzavírám CÍTĚNÍ, tudíž necítím ani pro mne pozitivní emoce ) 3) Zaměňuji více emocí - lítost, smutek, naštvání aj. To je STRACH

Jak se strachem pracovat a žít: Strach přijde sám, nebo si ho mi sami k sobě zavoláme a spouští se mechanismus napětí v těle, vnitřní chvění, zrychlení nebo zpomalené dýchání, vyvíjíme na sebe tlak a nátlak, úvahy, domněnky, varování a ochrany. První krok je PŘIJMOUT HO - JSI TADY, CÍTÍM TĚ, VNÍMÁM TĚ - uvědomit si, kde ho v těle nejvíc cítím ( v břiše, za krkem, na zádech, v žaludku aj. ) - zeptat se sebe ( svého vnitřního dítěte ) " CO POTŘEBUJI KE SVÉMU BEZPEČÍ." A v momentě kdy sami sobě dokážeme odpovědět s LÁSKOU, zaměřuji pozornost na svoji potřebu. Strach ZTRÁCÍ svou SÍLU a působení na nás. Strach nás chrání , zpomaluje, varuje ale především nás MILUJE a usiluje o UZNÁNÍ jsem tvojí součástí a POMÁHÁM TI.....O.

Články podléhají zákonu o autorských právech, pokud chcete některý z článků použít pro své soukromé účely, je podmínkou uvést doménu s odkazem na naše stránky/pro účely komerční nás kontaktujte/.Děkujeme