CO VIDÍ MOJE OČI.

29.02.2020

Společně koukáme s dcerou na film o holčičce, která má nemocnou maminku a vše dokáže řešit svým vlastním dětským způsobem. Ukazuje na dětskou upřímnost, přemýšlením jak dosáhnout svého různými taktikami ( krásnýma očima, milým hlasem, milosrdnou lží starostlivostí, zodpovědností), ale především ukazuje jak v nelehké životní etapě co nejbezpečněji přežít.

V momentě, kdy maminka nečekaně umírá se začne u nás doma odehrávat obrovský příběh v podobě usedavého pláče, který střídá vztek a slova obrovské nenávisti vůči mě matce.

Při snaze utišení a vlastního přiblížení zní po celé místnosti věty typu: " nech mě být, já tě nenávidím, chci jenom tatínka, on tě taky nemá rád ." Aby toho nebylo málo bere telefon a volá své babičce, které útržkovitě vypráví jak už nechce být s maminkou a chce jen a jen tatínka na čež dostává otázku: " co ti maminka udělala?

Sedím a snažím se být v klidu a jen pozoruji odehrávající se děj a vzájemné reakce všech zúčastněných. Mám snahu dostat se do blízkosti své dcery, ale ona odmítá. Čekám s očima pozorovatele , láskou a bolestí v srdci co se z celé této situace ještě vyvine. Co je pod těmi všemi slupkami za zranění. Vím jen jedno - vše co se teď odehrává není cíleno proti mně, ale je to obrovská bolest, která potřebuje vyjít ven, aby pak mohla přijít úleva ,pochopení a láska.

Po zmírnění křiku, vzteku a nenávisti se teprve mohu přiblížit ke své milující holčice a obejmout ji, kdy usedavě pláče v mé náruči a já pokládám otázku: " Máš strach, že ti také umřu?" V tu chvíli probíhá neuvěřitelné odhalení " ano bojím se, že mi také umřeš a klidně zítra a nebo někdy jindy jako mi umřela babička." ODHALENÍ.

Ve vzájemném obětí a projevech lásky svou dceru hladím po vlasech, snažím se být jejím bezpečným přístavem ze kterého může kdykoliv odplout a zároveň připlout zpět. Cítím to veliké pouto, které mezi námi je a jsem schopna pouze říci .:

NIKDY TĚ NEOPUSTÍM I KDYŽ JSEM TADY S TEBOU A NEBO NĚKDE JINDE.

Beru svou holčičku do náruče a zcela vyčerpanou po tomto velmi silném emocionálním zážitku ji ukládám do postele, kde okamžitě usíná. I Já jsem vyčerpaná, ale s pocitem HRDOSTI SAMA NA SEBE, že jsem byla v této situaci bdělá a zvládla ji s nadhledem a láskou....O.

Články podléhají zákonu o autorských právech, pokud chcete některý z článků použít pro své soukromé účely, je podmínkou uvést doménu s odkazem na naše stránky/pro účely komerční nás kontaktujte/.Děkujeme